Bir Tutkudur Karavan grubu kurucusu Murat Emir ve Hayriye Yıldız, Mayıs ayında gerçekleştirmiş olduğu İznik Hıdrellez etkinliğinden sonra Temmuz ayında yeni bir etkinliğe hazırlanıyor.

Ege sahil şeridinde gerçekleşecek etkinlikte yine sponsorların desteği ile hediyeler dağıtılacak. Murat Emir ve Hayriye Yıldız, katılımcıların destekleriyle fidan dikimi ve kütüphanesi olmayan okullara kitap yardımında bulunacaklarını, Antalya, İzmir, Bursa vb. Federasyona bağlı kamp karavan derneklerinin desteklerini alarak alternatif Turizmde ürün çeşitliliği sürdürebilirlik komisyonu raporunu katılımcılara anlatacaklarını söylediler.

Diğer yandan, Antalya Kamp Karavan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Özdağ ve Bir Tutkudur Karavan kurucusu Murat Emir bu konuda ortak bir çalışmayla Karavan Turizmi gelişmesi hakkında etkinlikte şikayet, öneri ve yapılabilecekleri, katılımcılarla bir platformda konuşup tartışacaklar.

Murat Emir son olarak, “Bu etkinliğin sonucunda, Kamp ve Karavan Turizminin Türkiye’de olmazsa olmaz ve yüksek gelir getirecek alternatif turizm kolu olduğunu duyurmayı amaçlıyoruz” dedi.